Kahest kaks võitnud SK Mustvee jõudis kindlalt finaali

30. märtsil toimus Kehras viimane saalihoki Naiste esiliiga etapp ning SK Mustvee mängis kahel korral, kui vastasteks EMÜ II ja Järva-Jaani. Enne mänge oli teada, et Mustveel on finaalkoha kindlustamiseks tarvis vähemalt 4 punkti, mis tähendas, et vaja võita vähemalt üks mäng, teises kohtumises piisanuks lisaajale minemisest. SK Mustvee võitis aga mõlemad mängud, mis tähendab, et kindlameelselt sammuti 6. aprillil Paikusel toimuvale finaalkohtumisele Arencullega.

Tabeli viimase, EMÜ II noorte vastu oldi raskustes

EMÜ II, kellel jooksvas tabelis veel enne SK Mustveega viimast omavahelist mängu mängimata oli 0 punkti, suutis kuni lõpuvileni vastupanu osutada. Väravatevaese mängu esimene tabamus sündis alles teise kolmandiku lõpusekunditel, kui SK Mustvee viis juhtima Kristina Pindi söödust Reili Tooming. 7 minutit enne kohtumise lõppu tartukad aga viigistasid, kui Annabel Voitka söödust skooris Lota-Ann Haga. Napi 2-1 võidutulemuse vormistas aga juba vaid minut hiljem Eneli Vadi. Söödu andis kapten Reili Tooming. Sealjuures mängis SK Mustvee 45st minutist 4 minutit vähemuses, sest kahel korral oli kepilöögi eest karistatud mõlema värava osalist Reilit.

Märkimist on väärt ka see, et kõva lahingu andnud EMÜ II suutis head vastupanu osutada ka kohtumises Kuusalu Eluterve Naine võistkonna vastu, võites kohtumise 1-0.

Järva-Jaaniga tehti “sotid” kohe selgeks

Enne mängu valitses Mustvee koosseisus ärevus, sest eelnevad kaks omavahelist mängu olid kulgenud äärmiselt tasavägiselt ning võitudeni oli jõutud alles lisaajal. Seekord morjendas enesekindlust tõsiasi, et kohtumisele suunduti vaid 8 platsimängijaga vastaste 12 vastu. See tähendas, et Järva-Jaani on pigem puhanum ja aktiivsem ning Mustveed ootab ees raske ja pingeline mäng.

Heitluses haaras SK Mustvee aga kiire 2-0 edu, kui juba kolmanda ja üheksanda minuti tabamustega Kristina Pint “sotid” selgeks tegi. Olgugi, et mõned minutid hiljem suudeti tänu Reili Vassiljevi tabamusele üks tagasi lüüa, ei andnud Mustvee enam edu käest ning seda hoopis suurendati 41. minutil, kui seisuks 3-1 lõi Kätlin Kaarama. Nii polnud enam kahtlustki, et SK Mustvee on jõudnud kullamängule.

Mängujärgselt olid mängijad äärmiselt rõõmsad ja tõdesid, et tulemus on loomulikult positiivselt üllatav. Klubi väravaht Katrin Kaarama sõnul oli seekordne võistkonna tahe ja panus ääretult tugev, kõik pingutasid ning sama saab tõdeda ka tulemusest.

Finaalkohtumine leiab aset 6. aprillil Paikusel, kui vastamisi minnakse tabeliliidri Arencullega. Pronksile mängivad Finnish Flash ja Järva-Jaani.

Samuti on play-offidel määrav roll turniiri parima mängija ja väravahi valimisel, sest Kristina Pint (16 väravat + 6 söötu) jääb resultatiivseimast maha 4 silma ja väravavaht Katrin Kaaramad (90.1%) lahutab liidrikohast vaid 0,1%. Nii on koguni 4 puurilukku vaid 0,6% tõrjeprotsendi vahemikus.


Henn Uuetoa