SK Mustvee saalihokinaiskond oli Kundas võidukas

Spordiklubi Mustvee saalihokinaiskond osales naiste esiliiga järjekordsel etapil, mis sedapuhku leidis aset 19.01 Kundas. Seekord tuli võistlustulle astuda kahes mängus, vastasteks olid EMÜ SK II ja Kuusalu Eluterve Naine. Esimeses kohtumises suudeti seljatada EMÜ II neiud seisuga 6 – 2 ning Kuusalu üle võeti magus 3 – 1 revanš.

Esimese kohtumise esimene veerandaeg EMÜ II’ga kulges ärevalt, kuid sellegipoolest kumbki avaväravani ei jõudnud ning tipphetkedeks kujuneisd hoopis kaheminutilised karistused, neist üks määrati ka Mustvee mängija Veronika Kaldmale.

Märksa tulemuslikumaks osutusid aga järgnevad viisteist minutit, kui juba esimese poole minutiga avas oma selle hooaja väravaarve Hanna Alberi, viies Mustvee 1 – 0 juhtima. Teisele puhkepausile mindigi juba neljaväravalise eduseisuga, kui väravavõrku olid sahistanud ka Kristina Pint (2) ja Kätlin Kaarama.

Viimasel mänguperioodil suudeti siiski ka Mustvee naiskonnale vastupanu osutada, kui Annabel Voitka tabamustest vormistati seisuks 4 – 2, sealjuures oli ühe värava söötjaks väravavaht Klaara Käämer. Eduseisu suudeti aga suurendada, kui taaskord oli täpne Krisitna Pint ning tabamuse sai ka naiskonna kapten Reili Tooming.
Mäng lõppes seisul 6 – 2.

Päeva teises kohtumises mindi vastamisi Kuusalu Eluterve Naine mängijatega ning nagu ka päeva avakohtumises, ei jõutud ka siin esimese veerandajaga viigiseisust kaugemale.

Kohtumises haaras eduseisu 20. minutil Reelika Liiv, kes viis harjumaalased mängu juhtima. Avavärava järel mängu survestama hakanud SK Mustvee suutiski jõuda nii viigiväravani kui ka eduseisuni, kui enne viimast kolmandikku oli seisuks vormistatud 2 – 1, mil täpsed olid taaskord Kristina Pint ja Hanna Alberi.

Kolmandal perioodil üritas Kuusalu agressiivselt leida päästevõtit ning SK Mustvee värava all käis tihe survestamine ning seda kuni lõpuminutiteni. Enne viimast mänguminutit otsustati Kuusalu väravavaht välja vahetada platsimängija vastu, lootes veel jõuda viigiväravani. Riskantne vahetus sai aga neile saatuslikuks, kui tühja värava tabamisel oli oma väljakupoolelt täpne Reili Tooming, vormistades mängu lõppseisuks 3 – 1.

Mõlema mängu kokkuvõttes said resultatiivsed söödud kirja Hanna Alberi, Kätlin Kaarama, Sigrid Jermoškin ja Mari-Ann Katariina Sklave. Seitsme mängu järel hoiab SK Mustvee esiliiga tabelis kolmandat kohta, jäädes tabeliliidrist maha kahe punktiga. Põhiturniiri statistika andmetel on Kristina Pint ka hetkel teine enim väravalöömises osalenud mängija, olles löönud seitsme mänguga 10 ja andnud söödu kahele väravale. Väravavahtide arvestuses hoiab samuti teist kohta SK Mustvee väravavaht Katrin Kaarama, kes on suutnud tõrjuda 156-st pealelöögist tervelt 91%.

Naiskonna peatreener Janek Romanovitši sõnul olid tüdrukud igati tublid ja tulemustega saab igatahes rahule jääda. Hooaja kuues etapp toimub juba 02.02.19 Raplas, kui võistlustulle minnakse kolmanda ringi mängus Kuusalu Eluterve Naine võistkonnaga.

Henn Uuetoa