SK Mustvee saalihokinaiskond naasis Tartu etapilt kahe võiduga ning püsib tiitliheitluses

Kolmandal märtsil toimus Tartus, Maaülikooli spordihoones järjekordne saalihoki mängupäev, kus võistlustules ka naiste esiliiga SK Mustvee naiskond. Seekordsel etapil tuli mõõtu pista tabeli neljanda tiimi Järva-Jaani ja tabeliliidri Arencullega.

Järva-Jaaniga otsustati võitja bullitiseerjas

Mäng kujunes tasavägiseks, kuid avaväravani ei läinud kaua, kui seitsmendal minutil viis Stella-Maria link Järva-Jaanikad juhtima. Viigiväravani jõudis Mustvee teisel kolmandikul, kui 24. minutil oli täpne Reili Tooming, kelle jaoks oli tegu käimasoleva hooaja üheksanda tabamusega. Otsides väravavõimalusi pidid mõlemad võistkonnad vastu võtma mitmeid kaheminutilisi karistusi ning kokku määrati neid 45 minutiga neli. Kaks neist määrati Mustvee mängijatele Sandra Sagar ja Merili Pärn. Seisul 1-1 mäng aga lõppeski ning nii jagati kaks võidupunkti bullitiseerjas, mille võitjaks tõusis SK Mustvee. Sealjuures löödi Järva-Jaanile kaks vastuseta bullitit, kui väravavahi seljatasid Reili Tooming ja Eneli Vadi, kelle arvele ka võiduvärav kirja läks. Mustvee naiskonna väravaht Katrin Kaarama vastastele lootuskiiri ei jaganud ning tõrjus kõik viis bullitit.

Tabeliliidrid suruti juba avavile järgselt raskustesse

Arenculle, kes senini oli saanud kaotuskibedust tunda vaid korra, pidi kogu mängu vältel jooksma Mustvee taktikepi järgi. Mustvee mängijad vormistasidki olukorra kiirelt endi kasuks ning 17. minutiks oldi peal juba seisuga 3-0, kui täpsed olid olnud Reili Tooming, Sigrid Jermoškin ja Kätlin Kaarama. Olgugi, kolmel korral jõudis väravateni ka Järva-Jaani, siis kordagi tasaseisuni ei jõutud ning lõppskooriks kujunes 4-3 SK Mustvee naiskonna kasuks. Neljanda värava autoriks oli ka esimeses kohtumises skoorinud Merili Pärn. Arenculle tabajateks olid Maarja Leok ja kahel korral Triinu Saluste.

Tiitliheitlus püsib

Hooaja lõpul kõrgeimal kahel tabelireal paiknevad naiskonnad saavad edasi otsustavasse play-offi ning selle kohtumise võitja on ühtlasi ka kogu hooaja parim võistkond. Jooksvas tabelis jätkab kindla liidrina endiselt Arenculle, kes 11 mänguga on kogunud  28 punkti. Teisel positsioonil on 12 mängu ja 22 punktiga Mustvee suurendanud Finnish Flashi ees edu neljale punktile, vahendades vahet ka tabeliliidriga. Hooaja lõpuni on Mustveel mängida jäänud veel 3 mängu ning järgmine etapp toimub juba 16. märtsil Kuusalus, kui vastamisi minnaks Finnish Flash naiskonnaga.