SK Mustvee saalihokinaiskond jätkab võidulainel

16. märtsil leidis Kuusalus aset 13. saalihoki mängupäev, kus ka naiste esiliiga arvestuses SK Mustvee võistlustules oli. Hooaja lõpu eel kohtuti tabeli kolmanda võistkonna Finnish Flashiga, kes seljatati seisuga 4-2.

Mäng hakkas Mustvee pallurite jaoks hästi ning avaväravani oli 9. minutil lähedal Hanna Alberi, kui pall juba väravasse oli maandumas. Viimases hädas otsustas Finnide mängija kõrge kaika veaga kukkuva palli ära lüüa ning nii jäi värav tulemata, küll aga määrati bulliti. Bullitit asus realiseerima Eneli Vadi ning õnnestunult, Mustvee asus mängu 1-0 juhtima.

Edasine mäng oli ärev ja tasavägine ning 15 minutil sai kahe minutilise karistuse SK Mustvee mängija Sandra Sagar, kes palli käega tabas. Finnish Flash kasutas vastaste vähemuse kohe ära ning 16. minutil lõi Kirke Pollisinski seisuks 1-1. Eduseisu haaras taas Mustvee ning seda 25. minutil, kui täpne oli naiskonna kapten Reili Tooming.
Seisul 2-1 suunduti vastu ka viimasele kolmandikule, kuid juba kahe minuti pärast pidi Mustvee taaskord vähemuses jätkama, kui vale vahemaa eest sai karistada Hanna Alberi. Juba minutiga vormistaski Finnish Flash seisuks 2-2, kui taaskord oli täpne Kirke.

Kaua aga viigiseis ei püsinud ning edasise viie minutiga löödi mängu lõppseisuks 4-2, kui väravavahi seljatasid  Sandra Sagari söödust taaskord Reili Tooming ning Veronika Kaldma söödust Kätlin Kaarama.

Hooaja lõpuni on jäänud kõigil naiskondadel mängida 2 mängu, peale mida ootavad ees play-offid kahele parimale võistkonnale ning kolmanda ja neljanda asetusega naiskonnad otsustavad pronksisaaja. Tabeliliider Arenculle on praeguseks omale 34 punktiga play-off koha kahe parima seas taganud, 25 punktiga SK Mustvee kindlustaks selle, kui viimastest mängudest nopitaks vähemalt neli punkti kuuest. Juhul, kui Finnish Flash aga oma mänge ei võida, piisaks ka väiksemast  punktisaagist.

Peale võistkondliku tiitli jagatakse preemiad ka resultatiivseimale mängijale ja parimale väravavahile. 14 värava ja 5 väravasööduga asub mängijate pingereas kõrgel teisel kohal Krisitna Pint, jäädes liider Triinu Salustest maha 5 punktiga. Veelgi tasavägisem on seis aga väravavahtide arvestuses, kus neli edukamat jäävad vaid 0,5% vahemikku. Enne viimast kahte mängu on kõrgeim tõrjeprotsent Kuusalu väravavahil Pille Plakil (89,8), SK Mustvee väravavaht Katrin Kaarama on 89,3% hetkel neljas.

Seega saavad olema suure kaaluga viimased kaks kohtumist ning neist järgmine leiab aset juba 30. märtsil, kui vastamisi minnakse Tartu EMÜ II ja Järva-Jaani naiskondadega.

Henn Uuetoa