Sportlik nädalavahetus

SK Mustvee naised võtsid edukalt osa Jõgevamaa XXVI suvemängudest ja saavutasid jalgrattakrossis erinevates vanusegruppides kokku kaks teist kohta. Eduka tulemuse jätkuks saavutasid nad ka Nooleviskes esimese ja teise koha ning vildiviskes teise koha.

SK Mustvee on tänulik suurepärase etteaste eest.

SK Mustvee valmistus eesolevaks hooajaks Tamsalus

Kui saalihokihooaeg on kohe algamas, osales SK Mustvee 7. septembril Tamsalus toimunud OXDOG’i karikavõistlusel. Turniir oli üles ehitatud play-off süsteemis ehk kohtumiste võitjad edenesid edasi järgmisesse vooru. Naiste esiliiga arvestuses võistlustules olnud SK Mustvee pidas kohtumise Järva-Jaani naiskonnaga, kus peale tasavägist ja põnevust täis mängu saavutas võidu Järva-Jaani tulemusega 4-2. Nii piirdus turniir SK Mustvee jaoks ühe mänguga.

Naiskonna juhendaja jäi üldpildis mänguga rahule

SK Mustvee juhendaja Janek Romanovitš rõhutas mängujärgselt, et enamike mängijate jaoks oli see peale lõppenud hooaega esimeseks mängukogemuseks ning seega vajab naiskond veidi harjumist. Ka tõdes ta, et üldpildis oli esimene mäng edukas. Juhendaja sõnul sai saatuslikuks kaitsemäng, kus leidus mõningaid puudujääke, mille tõttu vastastel õnnestus lüüa kaks väravat kontrarünnaku olukordadest. Sealjuures oli mäng alanud SK Mustvee survestamise all, tänu millele juba esimeste minutitega kiiresti juhtima mindi. Edasi kulges mäng aga tasavägiselt, kus oma võimalused suutis paremini realiseerida Järva-Jaani.

SK Mustvee eest lõid väravad Brigita Sibrik, kes meisterlikult kiirrünnaku ära realiseeris (1-0) ning lõpuminutite pressingul täpne olnud Kätlin Kaarama (2-4).

Naiste esiliiga hooaeg saab alguse juba 26. oktoobril.

Artikkel: Henn Uuetoa

Mustvees on nüüd uus jõusaal

Täna lõpetasid Füsioline OÜ mehed Mustvee spordihoone ruumides uue jõusaali monteerimise. Kauaoodatud jõusaalis on põrandapinda 85 ruutmeetrit. Jõusaal sa teoks koostöös Mustvee Spordihoonega ja Pria Leader programmi toega. Meie jõusaalis saavad harjutada nii need kes soovivad treenida rohkem kardioseadmetel kui ka need kes tahavad rohkem rauda sikutada või siis mõlemat. Kardioseadmetest on meie saalis 3 sõudeergomeetrit, 2 verloergomeetrit, 1 jooksulint ja 1 ellips. Lisaks hulk jõumasinaid. Saalis on ruumi veel paarile seadmele, kui millestki puudust peaks tulema.

Mustvee Spordihoonega koostöös on välja kuulutatud konkurss leidmaks, jõusaali ka 3-4 korraks nädalas treeneri.

Tegemist on üle pikaaja täiesti uue spordiobjektiga meie vallas. Jõusaal peaks avardama ka Mustvee 2-he kooli kehalise kasvatuse tundide läbiviimise võimalusi.

Jõusaali ametlik avamine saab olema 16 septembril, kui külla tuleb ka Ott Kiivikas, kes viib läbi avatud treeningu. Kuidas ja mis anname täiendavalt teada.

Mis aegadel ja kuidas ning millal treener jõusaalis olema saab, anname lähemal ajal juba täiendavalt teada, seega veidi kannatust!


LEADER-projektitoetus
Kogukondade investeeringud Peipsi piirkonnas
Jõusaali rajamise eestvedajaks on Spordiklubi Mustvee ja põhitoetajaks PRIA Leader.

Tartu lahtised MV-d saalihokis mees- ja naiskondadele 25-26.05

Mustvee SK naiskond ja meeskond osalesid Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones toimuvatel Tartu saalihoki lahtistel meistrivõistlustel 25.-26. mail. Laupäeval 25. mail toimus meeste turniir, kus osales kokku kaheksa meeskonda, nende hulgas ka SK Mustvee meeskond, koosseisus Janek Romanovitš, Karli Säärits, Tarvo Altmäe (väravavaht), Nikita Zapevalov, Kuido Hint, Tanel Tross, Rauno Martin, Armo Ivask, Aaron Alberi, Henn Uuetoa ja Tarmo Pütsepp. Kohamängudes mängiti 7-8. koha peale. Tulises võitluses Valga Välk tiimi vastu, suutis SK Mustvee võtta oma esimese võidu, seisuga 2-1. SK Mustvee meeskond saavutas tubli 7.koha. Resultatiivsed olid Armo Ivask, Karli Säärits ja Henn Uuetoa.
Pühapäeval 26. mail toimus EMÜ spordihoones turniir naiskondadele, kus rekordiliselt osales naiskondi kokku seitse. SK Mustvee naiskond koosseisus Reili Tooming, Hanna Alberi, Kätlin Kaarama, Darja Bahtina (väravavaht), Sigrit Jermoškin, Mari-Ann Katariina Sklave, Laura Altmäe, Sandra Sagar ja Katrin Kaarama (väravavaht), saavutasid kõrge 4.koha. Turniirilt võeti kokku 2 võitu, 1 viik ja 2 kaotust. Turniiri lõpuks mängiti 3-4. koha peale, Kuusalu Eluterve Naise vastu. Pingelises mängus mängiti reaalaeg viiki, mindi bulliti seeria peale, kus KEN suutis värava ka realiseerida. SK Mustvee naiskonna resultatiivsemad olid Kätlin Kaarama, Brigita Sibrik, Reili Tooming. SK Mustvee naiskond ja meeskond tänavad juhendajat Janek Romanovitši.

SK Mustvee tüdrukud käisid Avinurme Gümnaasiumis saalihokit tutvustamas

Olgugi, et saalihoki hooaeg SK Mustvee naiskonnale lõppes juba kahe nädala eest Paikusel, kui kaela saadi hõbemedalid, ei ole neiud veel puhkama suundunud. Nimelt leidis tervisekuu 17. päeval Avinurme Gümnaasiumis aset saalihokit tutvustav mängupäev, kui SK Mustvee liikmed rääkisid 1. – 7. klassidele mängu põhitaladest. Kooliõpilastel avanes võimalus ka ise sooritada pealelööke naiskonna väravavahtidele Katrin Kaaramale ja Darja Bahtinale.Olgugi, et saalihoki hooaeg SK Mustvee naiskonnale lõppes juba kahe nädala eest Paikusel, kui kaela saadi hõbemedalid, ei ole neiud veel puhkama suundunud. Nimelt leidis tervisekuu 17. päeval Avinurme Gümnaasiumis aset saalihokit tutvustav mängupäev, kui SK Mustvee liikmed rääkisid 1. – 7. klassidele mängu põhitaladest. Kooliõpilastel avanes võimalus ka ise sooritada pealelööke naiskonna väravavahtidele Katrin Kaaramale ja Darja Bahtinale.

Päev kulmineerus mänguga

Peale õpilastele saalihoki tutvustamist toimus näidislahing SK Mustvee ja Õpetajate vahel. Umbes pooletunnine vastasseis kulges põnevalt ning kui vahepeal tundus asi tasavägiselt kulgemas, siis  mida aeg edasi, seda domineerivam SK Mustvee oli. Mäng, mille lõppseisuks kujunes 6-3 edu SK Mustveele, oli vahepeal lausa 2-2 viigiseisul. Õpetajate nimistus skoori teinud võistlejad olid esmalt naiskonna oma treener Janek Romanovitš ning kehalise kasvatuse õpetaja Martin Mölder, kes oli täpne kahel korral. Naiskonna tulemuse vormistasid Veronika Kaldma, Reili Tooming, Kätlin Kaarama, Laura Altmäe. Kokku tegid neiud õpetajate väravale, mille puurilukkuks sedapuhku küll õpilane Henn Uuetoa, lausa üle 50 pealelöögi.

Ürituse lõppedes oli märgata vaid rahulolevaid emotsioone ning ka õpetajad, kaotusest olenemata, tõdesid, et tegu oli vahva etttevõtmisega. Kooli õppejuht Kristina Pikas tänas kõiki mängulisi ning päeva läbiviijat Janek Romanovitšit, tõdedes heameelselt, et kauaplaanitud idee sai nüüd viimaks ka reaalsuseks.

SK Mustvee nimistus osalesid: Darja Bahtina, Katrin Kaarama, Kätlin Kaarama, Reili Tooming, Laura Altmäe, Hanna Alberi, Veronika Kaldma, Brigita Sibrik.

Õpetajate nimistus osalesid: Henn Uuetoa, Toomas Tikerperi, Martin Mölder, Ivar Olesk, Janek Romanovitš, Verner Mölder, Indrek Tarum.

Kahest kaks võitnud SK Mustvee jõudis kindlalt finaali

30. märtsil toimus Kehras viimane saalihoki Naiste esiliiga etapp ning SK Mustvee mängis kahel korral, kui vastasteks EMÜ II ja Järva-Jaani. Enne mänge oli teada, et Mustveel on finaalkoha kindlustamiseks tarvis vähemalt 4 punkti, mis tähendas, et vaja võita vähemalt üks mäng, teises kohtumises piisanuks lisaajale minemisest. SK Mustvee võitis aga mõlemad mängud, mis tähendab, et kindlameelselt sammuti 6. aprillil Paikusel toimuvale finaalkohtumisele Arencullega.

Tabeli viimase, EMÜ II noorte vastu oldi raskustes

EMÜ II, kellel jooksvas tabelis veel enne SK Mustveega viimast omavahelist mängu mängimata oli 0 punkti, suutis kuni lõpuvileni vastupanu osutada. Väravatevaese mängu esimene tabamus sündis alles teise kolmandiku lõpusekunditel, kui SK Mustvee viis juhtima Kristina Pindi söödust Reili Tooming. 7 minutit enne kohtumise lõppu tartukad aga viigistasid, kui Annabel Voitka söödust skooris Lota-Ann Haga. Napi 2-1 võidutulemuse vormistas aga juba vaid minut hiljem Eneli Vadi. Söödu andis kapten Reili Tooming. Sealjuures mängis SK Mustvee 45st minutist 4 minutit vähemuses, sest kahel korral oli kepilöögi eest karistatud mõlema värava osalist Reilit.

Märkimist on väärt ka see, et kõva lahingu andnud EMÜ II suutis head vastupanu osutada ka kohtumises Kuusalu Eluterve Naine võistkonna vastu, võites kohtumise 1-0.

Järva-Jaaniga tehti “sotid” kohe selgeks

Enne mängu valitses Mustvee koosseisus ärevus, sest eelnevad kaks omavahelist mängu olid kulgenud äärmiselt tasavägiselt ning võitudeni oli jõutud alles lisaajal. Seekord morjendas enesekindlust tõsiasi, et kohtumisele suunduti vaid 8 platsimängijaga vastaste 12 vastu. See tähendas, et Järva-Jaani on pigem puhanum ja aktiivsem ning Mustveed ootab ees raske ja pingeline mäng.

Heitluses haaras SK Mustvee aga kiire 2-0 edu, kui juba kolmanda ja üheksanda minuti tabamustega Kristina Pint “sotid” selgeks tegi. Olgugi, et mõned minutid hiljem suudeti tänu Reili Vassiljevi tabamusele üks tagasi lüüa, ei andnud Mustvee enam edu käest ning seda hoopis suurendati 41. minutil, kui seisuks 3-1 lõi Kätlin Kaarama. Nii polnud enam kahtlustki, et SK Mustvee on jõudnud kullamängule.

Mängujärgselt olid mängijad äärmiselt rõõmsad ja tõdesid, et tulemus on loomulikult positiivselt üllatav. Klubi väravaht Katrin Kaarama sõnul oli seekordne võistkonna tahe ja panus ääretult tugev, kõik pingutasid ning sama saab tõdeda ka tulemusest.

Finaalkohtumine leiab aset 6. aprillil Paikusel, kui vastamisi minnakse tabeliliidri Arencullega. Pronksile mängivad Finnish Flash ja Järva-Jaani.

Samuti on play-offidel määrav roll turniiri parima mängija ja väravahi valimisel, sest Kristina Pint (16 väravat + 6 söötu) jääb resultatiivseimast maha 4 silma ja väravavaht Katrin Kaaramad (90.1%) lahutab liidrikohast vaid 0,1%. Nii on koguni 4 puurilukku vaid 0,6% tõrjeprotsendi vahemikus.


Henn Uuetoa

SK Mustvee saalihokinaiskond jätkab võidulainel

16. märtsil leidis Kuusalus aset 13. saalihoki mängupäev, kus ka naiste esiliiga arvestuses SK Mustvee võistlustules oli. Hooaja lõpu eel kohtuti tabeli kolmanda võistkonna Finnish Flashiga, kes seljatati seisuga 4-2.

Mäng hakkas Mustvee pallurite jaoks hästi ning avaväravani oli 9. minutil lähedal Hanna Alberi, kui pall juba väravasse oli maandumas. Viimases hädas otsustas Finnide mängija kõrge kaika veaga kukkuva palli ära lüüa ning nii jäi värav tulemata, küll aga määrati bulliti. Bullitit asus realiseerima Eneli Vadi ning õnnestunult, Mustvee asus mängu 1-0 juhtima.

Edasine mäng oli ärev ja tasavägine ning 15 minutil sai kahe minutilise karistuse SK Mustvee mängija Sandra Sagar, kes palli käega tabas. Finnish Flash kasutas vastaste vähemuse kohe ära ning 16. minutil lõi Kirke Pollisinski seisuks 1-1. Eduseisu haaras taas Mustvee ning seda 25. minutil, kui täpne oli naiskonna kapten Reili Tooming.
Seisul 2-1 suunduti vastu ka viimasele kolmandikule, kuid juba kahe minuti pärast pidi Mustvee taaskord vähemuses jätkama, kui vale vahemaa eest sai karistada Hanna Alberi. Juba minutiga vormistaski Finnish Flash seisuks 2-2, kui taaskord oli täpne Kirke.

Kaua aga viigiseis ei püsinud ning edasise viie minutiga löödi mängu lõppseisuks 4-2, kui väravavahi seljatasid  Sandra Sagari söödust taaskord Reili Tooming ning Veronika Kaldma söödust Kätlin Kaarama.

Hooaja lõpuni on jäänud kõigil naiskondadel mängida 2 mängu, peale mida ootavad ees play-offid kahele parimale võistkonnale ning kolmanda ja neljanda asetusega naiskonnad otsustavad pronksisaaja. Tabeliliider Arenculle on praeguseks omale 34 punktiga play-off koha kahe parima seas taganud, 25 punktiga SK Mustvee kindlustaks selle, kui viimastest mängudest nopitaks vähemalt neli punkti kuuest. Juhul, kui Finnish Flash aga oma mänge ei võida, piisaks ka väiksemast  punktisaagist.

Peale võistkondliku tiitli jagatakse preemiad ka resultatiivseimale mängijale ja parimale väravavahile. 14 värava ja 5 väravasööduga asub mängijate pingereas kõrgel teisel kohal Krisitna Pint, jäädes liider Triinu Salustest maha 5 punktiga. Veelgi tasavägisem on seis aga väravavahtide arvestuses, kus neli edukamat jäävad vaid 0,5% vahemikku. Enne viimast kahte mängu on kõrgeim tõrjeprotsent Kuusalu väravavahil Pille Plakil (89,8), SK Mustvee väravavaht Katrin Kaarama on 89,3% hetkel neljas.

Seega saavad olema suure kaaluga viimased kaks kohtumist ning neist järgmine leiab aset juba 30. märtsil, kui vastamisi minnakse Tartu EMÜ II ja Järva-Jaani naiskondadega.

Henn Uuetoa

SK Mustvee saalihokinaiskond naasis Tartu etapilt kahe võiduga ning püsib tiitliheitluses

Kolmandal märtsil toimus Tartus, Maaülikooli spordihoones järjekordne saalihoki mängupäev, kus võistlustules ka naiste esiliiga SK Mustvee naiskond. Seekordsel etapil tuli mõõtu pista tabeli neljanda tiimi Järva-Jaani ja tabeliliidri Arencullega.

Järva-Jaaniga otsustati võitja bullitiseerjas

Mäng kujunes tasavägiseks, kuid avaväravani ei läinud kaua, kui seitsmendal minutil viis Stella-Maria link Järva-Jaanikad juhtima. Viigiväravani jõudis Mustvee teisel kolmandikul, kui 24. minutil oli täpne Reili Tooming, kelle jaoks oli tegu käimasoleva hooaja üheksanda tabamusega. Otsides väravavõimalusi pidid mõlemad võistkonnad vastu võtma mitmeid kaheminutilisi karistusi ning kokku määrati neid 45 minutiga neli. Kaks neist määrati Mustvee mängijatele Sandra Sagar ja Merili Pärn. Seisul 1-1 mäng aga lõppeski ning nii jagati kaks võidupunkti bullitiseerjas, mille võitjaks tõusis SK Mustvee. Sealjuures löödi Järva-Jaanile kaks vastuseta bullitit, kui väravavahi seljatasid Reili Tooming ja Eneli Vadi, kelle arvele ka võiduvärav kirja läks. Mustvee naiskonna väravaht Katrin Kaarama vastastele lootuskiiri ei jaganud ning tõrjus kõik viis bullitit.

Tabeliliidrid suruti juba avavile järgselt raskustesse

Arenculle, kes senini oli saanud kaotuskibedust tunda vaid korra, pidi kogu mängu vältel jooksma Mustvee taktikepi järgi. Mustvee mängijad vormistasidki olukorra kiirelt endi kasuks ning 17. minutiks oldi peal juba seisuga 3-0, kui täpsed olid olnud Reili Tooming, Sigrid Jermoškin ja Kätlin Kaarama. Olgugi, kolmel korral jõudis väravateni ka Järva-Jaani, siis kordagi tasaseisuni ei jõutud ning lõppskooriks kujunes 4-3 SK Mustvee naiskonna kasuks. Neljanda värava autoriks oli ka esimeses kohtumises skoorinud Merili Pärn. Arenculle tabajateks olid Maarja Leok ja kahel korral Triinu Saluste.

Tiitliheitlus püsib

Hooaja lõpul kõrgeimal kahel tabelireal paiknevad naiskonnad saavad edasi otsustavasse play-offi ning selle kohtumise võitja on ühtlasi ka kogu hooaja parim võistkond. Jooksvas tabelis jätkab kindla liidrina endiselt Arenculle, kes 11 mänguga on kogunud  28 punkti. Teisel positsioonil on 12 mängu ja 22 punktiga Mustvee suurendanud Finnish Flashi ees edu neljale punktile, vahendades vahet ka tabeliliidriga. Hooaja lõpuni on Mustveel mängida jäänud veel 3 mängu ning järgmine etapp toimub juba 16. märtsil Kuusalus, kui vastamisi minnaks Finnish Flash naiskonnaga.

Henn Uuetoa